2013.10.25 Juodkrantė
The 46th autumn east tour 2013
Rezultatai
Grupė
DA 5.100 km 18 KP
Vieta | Dalyvis | Klubas | Laikas | min/km | Atsiliko |
1 | Bengtsson Britt - Mari | FK Asen | 1:01:37 | 12:05 | |
Grupė
DB 3.600 km 13 KP
Vieta | Dalyvis | Klubas | Laikas | min/km | Atsiliko |
1 | Engelby Ulla | Pan-Kristianstad | 43:32 | 12:06 | |
2 | Mansson Gunnel | OK Vilse 87 | 46:27 | 12:54 | 2:55 |
3 | Johansson Birgitta | Kristinehamns OK | 50:08 | 13:56 | 6:36 |
4 | Leandersson Lena | Alvdalens IF OK | 50:52 | 14:08 | 7:20 |
5 | Olsson Birgitta | OK Skogsfalken | 52:11 | 14:30 | 8:39 |
Grupė
DC 2.300 km 9 KP
Vieta | Dalyvis | Klubas | Laikas | min/km | Atsiliko |
1 | Thorsson Marianne | IK Trenne | 33:57 | 14:46 | |
2 | Nord Evy | Sodertalje IF | 39:14 | 17:03 | 5:17 |
3 | Wikingsson Inga - Lill | OK Stigmannen | 39:16 | 17:04 | 5:19 |
4 | Wadman Gudrun | Goteborg-Majorna OK | 39:28 | 17:10 | 5:31 |
5 | Pirozzi Britt Forsell | Lunds OK | 40:17 | 17:31 | 6:20 |
6 | Svendsen Torill | Lunds OK | 43:29 | 18:54 | 9:32 |
| Larsson - Mand Riina | Fredrikshofs IF SOK | DSQ | | |
| Erfors Eva Peteron | OK Torfinn | DSQ | | |
Grupė
HA 5.100 km 18 KP
Vieta | Dalyvis | Klubas | Laikas | min/km | Atsiliko |
1 | Ragvin Dag Steinar | Skien OL | 35:51 | 7:02 | |
2 | Hakansson Jesper | FK Goingarna | 36:05 | 7:05 | 0:14 |
3 | Palmer Ulf | Ulricehamns OK | 37:27 | 7:21 | 1:36 |
4 | Hjert Jonas | Falkopings AIK | 38:35 | 7:34 | 2:44 |
5 | Smedberg Fredrik | OK Skogsfalken | 38:54 | 7:38 | 3:03 |
6 | Palmer Johan | Ulricehamns OK | 39:47 | 7:48 | 3:56 |
7 | Olsson Willy | OK Skogsfalken | 47:45 | 9:22 | 11:54 |
8 | Eriksen Are | OSI | 48:22 | 9:29 | 12:31 |
9 | Bjorklund Anders | Savedalens AIK | 48:33 | 9:31 | 12:42 |
10 | Konst Frode | IL Tyrving | 49:02 | 9:37 | 13:11 |
11 | Sandgren Leif | Frosta OK | 49:08 | 9:38 | 13:17 |
12 | Thingsrud Leif | Ostmarka OK | 49:17 | 9:40 | 13:26 |
13 | Erfors Lennart | OK Torfinn | 54:03 | 10:36 | 18:12 |
14 | Assgard Frank | Wing OK | 56:12 | 11:01 | 20:21 |
15 | Erdal Helge Magnus | Samnanger IL | 56:32 | 11:05 | 20:41 |
16 | Grehn Lars | Mullsjo SOK | 58:01 | 11:23 | 22:10 |
17 | Nordvi Kjell Magne | Grue IL | 58:53 | 11:33 | 23:02 |
18 | Larsson Stig | Goteborg-Majorna OK | 1:00:17 | 11:49 | 24:26 |
19 | Prang Max Madsen | Fredensborg OK | 1:10:24 | 13:48 | 34:33 |
| Petersen Lars Hanghoj | Ballerup OK | DSQ | | |
Grupė
HB 3.600 km 13 KP
Vieta | Dalyvis | Klubas | Laikas | min/km | Atsiliko |
1 | Gunnarsson Bo Goran | Rydboholms SK | 38:18 | 10:38 | |
2 | Andersson Goran | OK Stigmannen | 43:37 | 12:07 | 5:19 |
3 | Johansson Runo | Kristinehamns OK | 45:06 | 12:32 | 6:48 |
4 | Lindqvist Kalle | Vaxjo OK | 47:57 | 13:19 | 9:39 |
5 | Leandersson Sven | Alvdalens IF OK | 49:29 | 13:45 | 11:11 |
6 | Green Claes Goran | Lunds OK | 53:23 | 14:50 | 15:05 |
7 | Bengtsson Peo | Pan-Kristianstad | 54:11 | 15:03 | 15:53 |
8 | Salminen Raimo | Pan-Kristianstad | 57:32 | 15:59 | 19:14 |
9 | Larsson Georg | Fredrikshofs IF SOK | 59:41 | 16:35 | 21:23 |
10 | Nord Lars | Sodertalje IF | 1:05:59 | 18:20 | 27:41 |
| Pedersen Lasse | Goteborg-Majorna OK | DSQ | | |
| Wansolin Ake | Soders SOL | DSQ | | |
| Hedlund Bo | IFK Enskede | DSQ | | |
Grupė
HC 2.300 km 9 KP
Vieta | Dalyvis | Klubas | Laikas | min/km | Atsiliko |
1 | Thomsen Knud Erik | Svendborg OK | 38:59 | 16:57 | |
2 | Junfors Hakan | OK Skogshjortarna | 41:08 | 17:53 | 2:09 |
3 | Sjofors Christen | OK Alme | 45:48 | 19:55 | 6:49 |
| Sander Ake | IFK Lidingo | DSQ | | |