Kort | 2100 meter | 51 anmälda | ||
1 | Roland Offrell | Frosta OK | 13:08 | |
2 | Bo Hedlund | IFK Enskede | 15:19 | |
3 | Peo Bengtsson | OK Pan-Kristianstad | 15:56 | |
4 | Sylvia Andersen | WWOP | 16:08 | |
5 | Siri Holmboe | WWOP | 16:13 | |
6 | Knud Erik Thomsen | WWOP | 16:25 | |
7 | Britt Forsell Pirozzi | Lunds OK | 16:39 | |
8 | Olle Öberg | Skogsluffarnas OK | 16:52 | |
9 | Ingrid Salomonsson | Skåneslättens OL | 16:59 | |
10 | Karl-Erik Jonsson | OK Nolaskogsarna | 17:08 | |
11 | Hans Bohlin | IFK Moras OK | 17:19 | |
Sven-Erik Forsell | Lunds OK | 17:19 | ||
13 | Åke Tidman | OK Kolmården | 17:31 | |
14 | Margareta Tidman | OK Kolmården | 17:44 | |
15 | Torill Svendsen | Lunds OK | 17:45 | |
16 | Riina Larsson-Mänd | Fredrikshofs IF Skid & OK | 18:04 | |
17 | Eric Tenland | Stigmännen Karlshamns OK | 18:06 | |
18 | Raimo Salminen | OK Pan-Kristianstad | 18:21 | |
19 | Margareta Sjöberg | Lunds OK | 18:25 | |
20 | Kerstin Johansson | Markbygdens OK | 18:46 | |
21 | Marianne Eghorn-Offrell | Frosta OK | 18:54 | |
22 | Håkan Junfors | OK Skogshjortarna | 18:55 | |
23 | Siv Larsson | Växjö Allmänna IS | 19:15 | |
24 | Una Larsson | Lunds OK | 19:29 | |
25 | Georg Larsson | Fredrikshofs IF Skid & OK | 19:31 | |
26 | Stina Gunnarsson | Härlövs IF | 20:28 | |
Bertil Johansson | Skåneslättens OL | 20:28 | ||
28 | Harald Wibye | WWOP | 20:40 | |
29 | Aina Jeppsson | Lunds OK | 21:02 | |
30 | Sven-Olof Nylén | OK Nolaskogsarna | 21:15 | |
31 | Åke Sander | IFK Lidingös Skid o OK | 22:00 | |
32 | Burne Nilsson | OK Torfinn | 22:02 | |
33 | Ove Gunnar Jacobsen | WWOP | 22:42 | |
34 | Even Jahnsen | WWOP | 25:40 | |
35 | Kerstin Blom | OK Kolmården | 28:43 | |
36 | Eva Peterson-Erfors | WWOP | 29:13 | |
Hugo Isgren | IFK Enskede | Ej godk. | ||
Christer Henriksgård | OK Klyftamo | Ej godk. | ||
Anita Nilsson | OK Torfinn | Ej godk. |
Lång | 3200 meter | 70 anmälda | ||
1 | Erik Liljequist | WWOP | 12:42 | |
2 | Karl Walheim | Ärla IF | 12:46 | |
3 | Pavel Gvosdev | WWOP | 13:05 | |
4 | Jonathan Rosendahl | Ärla IF | 13:13 | |
5 | Petter Eriksson | Södertälje-Nykvarn OF | 13:21 | |
6 | Oscar Vångell | Ärla IF | 13:37 | |
7 | Göran Månsson | WWOP | 15:56 | |
8 | Lasse Karlsson | Istrums SK | 16:28 | |
9 | Annika Björk | OK Pan-Kristianstad | 16:41 | |
10 | Trond Rönneberg | WWOP | 16:45 | |
11 | Gunnar Nerius Jacobsen | WWOP | 17:30 | |
12 | Per Forsgren | Tumba-Mälarhöjden OK | 17:51 | |
13 | Susanne Lüscher | Stora Tuna OK | 18:16 | |
14 | Roland Natanaelsson | Skåneslättens OL | 18:20 | |
15 | Rune Råderström | SOK Träff | 18:52 | |
16 | Jane Johansson | Istrums SK | 18:53 | |
17 | Kjell Einarsson | OK Skogshjortarna | 19:13 | |
18 | Björn Linnersjö | OK Orion | 19:37 | |
19 | Suzy Larsson | OK Skogshjortarna | 19:40 | |
20 | Åsa Lindqvist | Umeå OK | 19:41 | |
21 | Arne Johansson | OK Ravinen | 19:43 | |
22 | Roy Fransson | WWOP | 20:02 | |
23 | Rune Carlsson | Sundbybergs IK | 20:13 | |
24 | Geir Hom-Gundersen | WWOP | 20:16 | |
25 | Bo-Göran Gunnarsson | Markbygdens OK | 21:15 | |
26 | Claes Göran Green | WWOP | 21:17 | |
27 | Lisbeth Dahl | Helsingborgs SOK | 21:38 | |
28 | Håkan Mossberg | OK Järnbärarna | 21:55 | |
29 | Roy Owesson | Helsingborgs SOK | 22:07 | |
30 | Timo Rappako | WWOP | 22:08 | |
31 | Sivert Axelsson | Kalmar OK | 22:27 | |
32 | Åke Wansölin | Söders SOL Tyresö | 22:36 | |
33 | Sven-Olof Larsson | WWOP | 23:44 | |
34 | Dag Steinar Ragvin | WWOP | 25:40 | |
35 | Ann Laas | OK Skogshjortarna | 27:16 | |
36 | Bengt Salomonsson | Skåneslättens OL | 28:28 | |
37 | Kjell-Åke Isaksson | OK Skogshjortarna | 29:42 | |
Andres Laas | OK Skogshjortarna | Ej godk. |