Final class results 2010-11-01 19:19:24
43 Autumn East Tour
===Klub Sportowy SPRINT Pe³czyce=========================Orienteering Organiser===
Final class results: LH 5.4km 110m 14k
--------------------------------------------------------------------------------
1.Lars Karlsson SWE 37.44 + 0.00
2.Arne Johansson SWE 41.26 + 3.42
3.Ulf Palmer SWE 41.47 + 4.03
4.Frode Konst NOR 43.50 + 6.06
5.Roland Natanaelsson SWE 47.58 + 10.14
6.Timo Rapakko FIN 48.24 + 10.40
7.Lennart Erfors SWE 51.51 + 14.07
8.Bengt Salomonsson SWE 61.06 + 23.22
9.Erland Svensson SWE 80.37 + 42.53
.Roy Fransson SWE DISQ
.Carl-Henry Andersson SWE DISQ
Final class results: MD 3.9km 95m 11k
----------------------------------------------------------------------------------
1.Jane Johansson SWE 38.29 + 0.00
2.Ulla Engelby SWE 40.06 + 1.37
3.Kati Nemeth SWE 41.40 + 3.11
4.Maud Sunden SWE 44.07 + 5.38
Final class results: MH 3.9km 95m 11k
----------------------------------------------------------------------------------
1.Rune Radestrom SWE 32.47 + 0.00
2.Bjorn Linnersjö SWE 33.07 + 0.20
3.Bo Goran Gunnarsson SWE 33.46 + 0.59
4.Goran Andersson SWE 33.52 + 1.05
5.Roy Owesson SWE 35.38 + 2.51
6.Hakan Mossberg SWE 36.58 + 4.11
7.Anders Berglund SWE 37.21 + 4.34
8.Kjell-Ake Isaksson SWE 37.37 + 4.50
9.Bo Hedlund SWE 37.39 + 4.52
10.Sivert Axelsson SWE 38.55 + 6.08
11.Rune Carlsson SWE 39.15 + 6.28
12.Sven-Olof Larsson SWE 40.00 + 7.13
13.Jaakko Mäkinen SWE 40.09 + 7.22
14.Peo Bengtsson SWE 43.13 + 10.26
15.Anders Carlsson SWE 43.43 + 10.56
16.Karl-Erik Jonsson SWE 45.24 + 12.37
17.Olov Oberg SWE 45.49 + 13.02
18.Christer Gronblad SWE 47.24 + 14.37
19.Claes Goran Green SWE 47.51 + 15.04
20.Eric Tenland SWE 50.04 + 17.17
21.Hugo Isgren SWE 50.39 + 17.52
22.Knud Erik Thomsen DEN 55.58 + 23.11
23.Sven-Olof Nylen SWE 58.31 + 25.44
Final class results: SD 2.5km 60m 8k
----------------------------------------------------------------------------------
1.Sylvia Andersen SWE 27.01 + 0.00
2.Gunilla Gronblad SWE 34.54 + 7.53
3.Kerstin Johansson SWE 35.16 + 8.15
4.Ingrid Salomonsson SWE 36.15 + 9.14
5.Torill Svendsen SWE 36.33 + 9.32
6.Margareta Tidman SWE 36.40 + 9.39
7.Inga-Britt Bengtsson SWE 37.14 + 10.13
8.Aina Jeppsson SWE 38.13 + 11.12
9.Siv Larsson SWE 40.28 + 13.27
10.Stina Gunnarsson SWE 41.04 + 14.03
11.Una Larsson SWE 41.42 + 14.41
12.Margareta Sjoberg SWE 43.29 + 16.28
13.Clarie Ek SWE 45.15 + 18.14
14.Kerstin Blom SWE 52.03 + 25.02
.Eva Peterson Erfors SWE DISQ
Final class results: SH 2.5km 60m 8k
----------------------------------------------------------------------------------
1.Raimo Salminen SWE 30.03 + 0.00
2.Dag Karlsson SWE 35.57 + 5.54
3.Burne Nilsson SWE 36.01 + 5.58
4.Jan Dahlgren SWE 38.38 + 8.35
5.Ake Tidman SWE 41.53 + 11.50
6.Ake Sander SWE 51.37 + 21.34
.Bertil Johansson SWE DISQ
Annonser:
Privatlån Har De Mest Förmånliga Villkoren När Du Behöver Ett Enkelt Konsumtionslån
Jämför Olika Internetlån Och Ansök Enkelt Online